Kosova.info

Ndërroi jetë në moshën 90-vjeçare ish-portieri i Shqipërisë Sulejman Maliqati

Ka vdekur në moshën 90-vjeçare ish-portieri i Shqipërisë, Sylejman Maliqati.
Nesër në orën 13:00-15:00 do të kryen homazhet për ish-portierin legjendar të kombëtares.

Mësohet se shkaku i vdekjes së legjendës shqiptare është një rrëzim që i solli dëmtime të renda.

Maliqati njihet nga të gjithë me pseudonimin “Macja e Zeze”, heroi i Lajpcigut, mbrojtësi i sigurt i portës së Partizanit dhe të kombëtares shqiptare në periudhën 1950-1964.

escort mersin - izmir escort