Vranët dhe me diell, temperaturat deri 21 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehte deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.

Go to TOP