Kosova

Vitia e Rama zyrtarisht në balotazh për Prishtinën

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Prishtinë dhe zyrtarisht kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe ai Lidhjes Demokratike, Përparim Ramam shkojnë në balotazh.

Vitia në këtë proces ka grumbulluar 42.33 përqind të votave ndërkaq Përparim Rama 29.35 përqind.

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483