Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Ka vdekur në moshën 51-vjeçare regjisorja Burbuqe Berisha.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur edhe ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Frymën e fundit e dha në Ministrinë e Kulturës. Kishte ardhur për punët përgatitore të koncertit të Operas, po e bënte regjinë e koncertit”, ka shkruar ndër tjerash ministri Çeku.

Go to TOP