Vdes burri që përfundoi në QKUK pasi që dyshohet se u rrah nga djali i tij në Shtime

Ka vdekur burri që përfundoi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi dyshohet se është rrahur nga djali i tij.

Policia ka bërë të ditur se djali i tij është arrestuar, ndërkaq trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Më datën e cekur në rastin dhunë në familje, viktima mashkull kosovar kishte pësuar lëndime trupore dhe deri më tani kishte qenë në QKUK në tretman mjekësor. Më datë 08.06.2024 nga QKUK është konfirmuar se viktima ka ndërruar jetë”.

“Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari mashkull kosovar-djali i viktimës është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në qendrën e mbajtjes”, thuhet në raportin e policisë.

Go to TOP