Trenutak kada porodica shvata da je njihov “dječak” osvojio zlato je neprocjenjiv

Tuniski plivač Ahmed Hafnaoui (18) napravio je veliko iznenađenje osvajanjem zlata na 400 metara kraul (slobodnim stilom), a trenutak kada je njegova porodica kraj malih ekrana shvatila šta se dešava bio je urnebesan i prije svega emotivan. Uzbuđenje je raslo kako je utrka odmicala, a na kraju je nastala totalna ludnica, budući da je njihov 18-godišnji dječak postao olimpijski šampion.

Ahmed prije utrke uopće nije bio favorit ni za medalju, ali na kraju je osvojio prvo mjesto vremenom 3:43.36.

Bilo je to jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem dijelu Olimpijskih igara u Tokiju, a mladi Ahmed je nakon utrke objasnio da je do uspjeha došao teškim radom.

“Naravno da sam iznenađen. Ovo je nevjerovatno. Nisam vjerovao dok nisam dotakao zid i potom prvo vidio svoje lice. Bila je to odlična utrka sve do cilja. Do uspjeha sam došao nakon napornog rada i zahtjevnih treninga. Osjećam se dobro i ponosno”, poručio je Ahmed nakon utrke.

Zanimljivo da je Ahmed svoje dosadašnje najbolje vrijeme ostvario početkom 2021. godine i da je ono bilo čak šest sekundi sporije (3:49.90) nego što je otplivao u Tokiju u finalu Olimpijskih igara.