Tottenham Hotspur deklasohet nga Newcastle United

Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur “Spurs” është mposhtur në një ndeshje në “St James` Park” nga Newcastle në Javën e tridhjetë e dytë të Premier League.  

Rezultati përfundimtar ka qenë 4-0. 

Isak (30′, 51′), Gordon (32′) dhe Schar (87′) kanë realizuar për skuadrën e drejtuar nga Eddie Howe. 

Pas kësaj ndeshje, “Magpies” që tani janë të pamposhtur në gjashtë ndeshjet e ligës në shtëpi, ngjiten në vendin e gjashtë në tabelë me pesëdhjetë pikë, ndërsa “Spurs” janë në vendin e pestë me gjashtëdhjetë pikë.  

Go to TOP