Sulmi në periferi të Moskës nëpërmjet fotografive

Dhjetëra njerëz besohet të kenë humbur jetën nga një sulm në një sallë koncertesh pranë Moskës.

Sipas mediave ruse, disa persona hapën zjarr me pushkë automatike. Kremlini tha se dënon “sulmin e përgjakshëm terrorist”. /rel/

Ndërtesa e sallës së koncerteve Crocus City Hall e përfshirë nga flakët.
Ndërtesa e sallës së koncerteve Crocus City Hall e përfshirë nga flakët.
Sipas mediave ruse, disa persona hapën zjarr me pushkë automatike në sallën ku do të mbahej një koncert i grupit Piknik.
Sipas mediave ruse, disa persona hapën zjarr me pushkë automatike në sallën ku do të mbahej një koncert i grupit Piknik.
Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë zjarr dhe shtëllunga tymi mbi ndërtesën e sulmuar.
Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë zjarr dhe shtëllunga tymi mbi ndërtesën e sulmuar.
Dhjetëra autoambulanca në vendngjarje.
Dhjetëra autoambulanca në vendngjarje.
Forcat e sigurisë para ndërtesës ku ndodhi sulmi.
Forcat e sigurisë para ndërtesës ku ndodhi sulmi.
Kremlini e dënoi "sulmin e përgjakshëm terrorist".
Kremlini e dënoi “sulmin e përgjakshëm terrorist”.
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që ta dënojë sulmin.
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që ta dënojë sulmin.
Sulmuesit brenda sallës së koncerteve.
Sulmuesit brenda sallës së koncerteve.
Go to TOP