Sasuolo në Serie B, Kumbulla kritikohet nga mediet italiane

Karriera e Marash Kumbullës është në një moment delikat.

Mbrojtësi u aktivizua muajt e fundit me Sasuolon pasi në Romë nuk kishte vendin e titullarit të garantuar.

Eksperienca me ekipin nga Emilia-Romanja ishte një katastrofë e vërtetë pasi ditën e djeshme skuadra në fjalë, pas plot 11 sezonesh në Serinë A, nuk arriti që të mbijetonte.

Humbja e pësuar me Cagilarin i është “faturuar” edhe Kumbullës, i cili u aktivizua në minutën e 19-të pas lëndimit të Erliç.

Shqiptari u kthye në protagonist negativ të ndeshjes me ndërhyrjen që bëri në dëm të Lapadulës duke i dhënë mundësi ekipit ishullor që të mbyllte ndeshjen me shifrat 2-0.

Për mbrojtësin momenti nuk është aspak pozitiv pasi Euro 2024 po afron dhe do të ketë shumë pak kohë në dispozicion për t’i treguar Sylvinhos se sa vlen.

Go to TOP