Kosova

Rrebeshe shiu në Vushtrri dhe Mitrovicë

Pas temperaturave të larta që kanë mbizotëruar në vendin tonë tash e disa ditë, pasditen e së shtunës disa qytete janë freskuar nga reshjet e shiut.

Meteo Ballkan ka publikuar disa video ku shihet se reshje shiu ka pasur në Vushtrri dhe në Mitrovicë, gjithashtu në këto komuna ka pasur edhe vetëtima të shumta.

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë.