Rama nis vizitën në Turqi, pritet me ceremoni shtetërore nga Erdogani (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur vizitën e tij në Ankara të Turqisë.

Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan.

Gjatë kësaj vizite, pritet të firmosen disa marrëveshje mes Shqipërisë dhe Turqisë.

Go to TOP