Protestuesit mësyjnë në selinë e PD-së, Berisha thirrje për vetëpërmbajte

Ish-kryeministri Sali Berisha ftoi përkrahësit e tij që të vetëpërmbahen.

Teksa demokratet kanë hyrë në selinë e PD-së, ai tha se është një protestë paqësore. Mes të tjerash, Berisha tha se sot PD do të jetë shtëpia e Lirisë.

“Protesta është dhe do të mbetet protestë paqësore. Ftoj të gjithë protestuesit. demokrate dhe demokrate që sot do të ndërrojne bunkerin e Peng Bashës ne shtëpinë e lirisë. Të ruajnë gjakftohtësinë dhe të vetëpërmbahen. Nëse ndërhyn policia, ndërhyn Rama”, tha Berisha.

Go to TOP