Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Pensionimi i Majlindës, Kuka nuk i mban lotët: Të bekoftë Zoti, u bëfsh më e suksesshme se unë si trajner

Ai që e përcolli hap pas hapi karrierën e lavdishme të Majlinda Kelmendit, trajneri Driton Kuka, nuk i ka përmbajtur lotët në ceremoninë e pensionimit të xhudistes kosovare.

Para të pranishmëve Kuka deklaroi se e ka shumë të vështirë të gjejë fjalët e duhura për një sportiste kaq të suksesshme.

“Është e vështirë të flas në këto momente po duhet të them që Majlinda me përkushtimin e saj triumfoi ndaj shteteve të mëdha si Brazili e Rusia”.

“Ajo sakrifikoi shumë dhe ishin lëndimet ato që e penguan ta vazhdonte karrierën në xhudo. Zoti të bekoftë Majlindë dhe u bëfsh më e suksesshme se unë edhe si trajnere”, tha Kuka mes lotësh.

Ndryshe, xhudistja e njohur Majlinda Kelmendi i ka dhënë fund karrierës së saj. Ajo në një ceremoni zyrtare sot (e hënë) është nderuar nga presidentja Vjosa Osmani me çmimin e heroinës Shotë Galica.

Go to TOP