Olympiacos-Fiorentina, formacionet zyrtare

Pas pak minutash do të startojë finalja e Ligës së Konferencës.

Olympiacos dhe Fiorentina do të përballen në finalen e madhe të kësaj garë që luhet në “OPAP Arena” të Athinës.

Të dy skuadrat kanë treguar formë mjaftë të mirë duke prekur me meritë finalen e kësaj garë evropiane.

Olympiacos favorizohet paksa prej faktit se kjo finale luhet në Greqi, por Fiorentina është e motivuar maksimalisht dhe synon që këtë trofe ta çojnë në Firence.

Finalja mes Olympiacosit dhe Fiorentinës fillon në orën 21:00.

Formacionet zyrtare: 

Go to TOP