Kosova

Nisin hetimet për goditjen me plumb të objektit kufitar në Jarinjë

Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka pranuar disa prova të marra të dielën mbrëma në pikëkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Jarinjë.

Në orët e pasdites së 17 tetorit një plumb goditi kabinën kufitare ku ishin tre policë dhe një doganier kosovar.

Ndërkohë që me rastin të dielën është marrë edhe policia kufitare e Serbisë e cila këtë e ka detyrë pasi që objekti kufitar ku edhe ndodhi rast është në territorin e Serbisë.

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483