Hi Tech

Musk thotë se këta përdorues të Twitter mund të duhet të paguajnë një ‘kosto të lehtë’

Përdoruesit e Twitter që janë pjesë e biznesit dhe qeverisë mund të duhet të paguajnë një tarifë “të lehtë” për të qëndruar në platformën e mediave sociale, tha shefi i Teslas, Elon Musk, i cili tani zotëron Twitter.

Megjithatë, Musk tha se faqja do të jetë gjithmonë falas për përdoruesit e tjerë.

Ai ka thënë më parë se donte “ta bënte Twitter-in më të mirë se kurrë, duke e përmirësuar me veçori të reja”.

Musk ka në plan t’i shesë sërish aksionet e Twitter vetëm 3 vjet pas blerjes së tij, sipas Wall Street Journal, që citon njerëz të njohur për këtë çështje.

Javën e kaluar, Musk shiti afërsisht 8.5 miliardë dollarë aksione në Tesla, gjë që çoi në spekulime se ai do t’i përdorte paratë për të ndihmuar në financimin e blerjes së Twitter. Aksionet në kompaninë e makinave elektrike kanë humbur më shumë se 20% të vlerës së tyre në muajin e fundit, mes shqetësimeve se Musk do të shiste një pjesë të aksioneve të tij në kompani për të financuar marrëveshjen.

Musk është personi më i pasur në botë, me një vlerë neto të vlerësuar prej rreth 250 miliardë dollarësh, kryesisht për shkak të aksioneve të tij në Tesla. Ai gjithashtu ka një aksion kontrollues në kompaninë e raketave SpaceX, që vlerësohet të jetë 100 miliardë dollarë.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort