Rajoni

Moti sot në Shqipëri

E martë, 16 tetor:  moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira  të pakta.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         8/21°C
Zonat e  ulëta          10/28°C
Zonat  bregdetare   16/28°C

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483