Moti sot me temperatura deri në 15 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje shiu.

Por, sipas Meteo Kosova temperatura maksimale të ditës do të arrijnë deri në 15 gradë Celsius.

“Era do fryjë nga veriu me shpejtësi prej 10-34 km/h. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15°C”, thuhet tutje në njoftim.

Go to TOP