Kosova.info

Messi mbush sot 35 vjeç

Lionel Messi sot e feston ditëlindjen e 35-të të tij.

Ylli argjentinas lindi më 24 qershor të vitit 1987 në Rosario të Argjentinës, për t’u bërë më pasi njëri nga futbollistët më të mirë në histori.

Messi ka 973 ndeshje të zhvilluara, teksa ka shënuar 74 gola dhe ka bërë 331 asistime.

Ai fitoi gjithçka çka fitohet me Barcelonën, teksa ka të fituar 40 trofe deri tani.

escort mersin - izmir escort