Mbrojtësi holandez thotë se arritja e Anglisë flet më shumë se kritikat

Mbrojtësi holandez Micky van de Ven ka shprehur respekt për arritjen e Anglisë në Euro 2024, duke theksuar se suksesi i tyre flet më shumë se kritikat e mediave.

Skuadra e Gareth Southgate do të përballet me Holandën në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian të mërkurën, pas një fitore kundër Zvicrës, ndërsa Holanda ka mposhtur Turqinë.

Van de Ven, i cili luan për Tottenham, ka theksuar rëndësinë e arritjes së gjysmëfinales nga skuadra angleze.

“Ne e kuptojmë se ata kanë marrë shumë kritika nga mediat angleze, por ata janë në gjysmëfinale. Kjo thotë gjithçka që duhet për ekipin anglez. Nëse shihni cilësinë e lojtarëve nga të dyja skuadrat, mendoj se niveli dhe ritmi i lojës do të jenë vërtet lart. Shpresojmë që të jemi ne që do të kemi më shumë topin se Anglia”, ka thënë mbrojtësi holandez.

Go to TOP