Manchester United fillon bisedimet me Tuchel

Trajneri Thomas Tuchel ka konfirmuar se do të largohet nga Bayern Munich këtë verë, pavarësisht zërave se ai mund të qëndrojë në klubin gjerman.

Sipas mediumit Sky Germany, ekipi i Manchester United janë duke biseduar me ekipin e menaxherëve të Tuchel, për të zëvendësuar holandezin Erik ten Hag.

Tuchel njoftoi në shkurt dhe që atëherë, Bayern ka punuar gjatë gjithë kohës për të gjetur një pasardhës.

Xabi Alonso dhe Julian Nagelsmann ishin ndër emrat e mundshëm për stolin e Bayern.

Go to TOP