Kuvendi sot pritet t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Marrëveshjet ndërkombëtare do të jenë në rend dite në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Kjo seancë do të fillojë në orën 10:00.

Aty parashihet që në rendin e ditës të jenë 39 pika.

Për votimin e tyre u zotua dje edhe Bedri Hamza, kandidat për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës.

Zhbllokimi i tyre erdhi pas takimit që patën kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e ku u bisedua për çështjet legjislative dhe për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje.

Pro votimit të tyre më herët ishin deklaruar edhe nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Go to TOP