Kupa e Amerikës: Bie Brazili, Uruguai dhe Kolumbia në gjysmëfinale

Kolumbi-Uruguai do të jetë gjysmëfinalja e dytë e “Copa America 2024”.

Skuadra e trajnerit Bielsa, eliminon Brazilin pas gjuajtjes së penalltive, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola 0-0.

Kupa e Amerikës 2024 humbet Brazilin, i cili largohet nga turneu pas humbjes me penallti ndaj Uruguait, i cili rezistoi në minutat e fundit të takimit ndonëse në inferioritet numerik për shkak të daljes me karton të kuq të Nandez.

Në çerekfinalen tjetër Kolumbia shkatërron 5-0 Panamanë dhe siguron një vend në gjysmëfinale ku o të ketë përballë Uruguain.

Go to TOP