Kombëtare

“Kujdes se do dukesh afër Ramës”/ Plas keq sherri mes Baton Haxhiut dhe deputetit të PD-së, ndërhyn me shpejtësi Blendi Fevziu: Po i tha ky i dalin! (REPLIKAT)

Një debat i ashpër u zhvillua mbrëmjen e djeshme mes gazetarit Baton Haxhiu dhe deputetit të PD-së Tomor Alizoti.

Haxhiu dyshon se mes PS dhe PD mund të ketë bashkëqeverisje. Ai ngriti dyshimet se mes liderit të opozitës Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama mund të kishte një dakordësi për bashkëqeverisje. Këtë ai ja tha edhe deputetit të PD Tomorr Alizotit duke ja bërë me dije se në të ardhmen mund të ishte në krah të kryeministrit Rama si pasojë e bashkëpunimit. Ndërsa Alizoti mohoi se një gjë e tillë mund të ndodhë.