Këtë vikend mbahet “Final 4” i Kupës së Ligës së Dytë në Rahovec

Këtë vikend në Rahovec mbahet “Final 4: i Kupës së Ligës së Dytë në Rahovec.

Dy ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen të shtunën njëra nga ora 16:00h dhe tjetra nga ora 19:00h.

Nga ora 16:00h takohen KEK-u me Gjakovën.

Ndërkaq, në duelin tjetër që zhvillohet të shtunën nga ora 19:00 skuadra “Grapeland Rahoveci” takohet me KB Sferën, ekip që e mposhti me epërsi të lartë vetëm 10 ditë më parë.

Fituesit e këtyre dy dueleve takohen më 3 mars të dielën në finalen e madhe nga ora 16:00.

KB “SFERA” – Skenderaj

Klubi i Basketbollit “KB Gjakova”

KB “Grapeland Basketball”

KB “KEKU” /Kosova.info/

Go to TOP