Juventus ndal Milanin dhe i bën nder Interit

Ndeshja mes Juventus dhe Milan në fakt prodhoi pak raste dhe lajmi i madh i sfidës ishte dëmtimi i Zlatan Ibrahimovicc në pjesën e parë të duelit.

Më pas, skuadrat treguan luftë, por munguan rreziqet e mirëfillta para portës, duke bërë që dueli të mbyllej me një 0-0 të thatë që sigurisht lë të pakënaqur kuqezinjtë.

Këta të fundit tashmë janë 4 pikë pas Interit të vendit të parë dhe tashmë duhet të shpresojnë në ndalesat e skuadrës së Inzagit për të rikapur vendin e parë.

Go to TOP