Ja cili klub fiton më shumë nga shitja e fanellave

Miliona të shumtë nga shitja e fanellave për emrat e mëdhenj të futbollit evropian.

Në një renditje me dhjetë emra, vetëm Juventusi është nga klubet italiane.

Ndërkohë, lista kryesohet nga Barcelona me një fitim prej 179 milionë eurosh, ndjekur nga Reali me 155 dhe Bayern me 147 milionë euro.

1) Barcelona (Robert Lewandowski) – 179 milionë euro

2) Real Madrid (Jude Bellingham) – 155 milionë euro

3) Bayern Munich (Harry Kane) – 147 milionë euro

4) Liverpool (Mohamed Salah) – 132 milionë euro

5) Manchester United (Alejandro Garnacho) – 130 milionë euro

6) Paris Saint Germain (Kylian Mbappe) -97 milionë euro

7) Arsenal (Martin Odegaard) – 89 milionë euro

8) Chelsea (Conor Gallagher) – 87 milionë euro

9) Juventus (Adrien Rabiot) – 74 milionë euro

10) Tottenham (Dejan Kulusevski) – 74 milionë euro

Go to TOP