Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Holanda “i jep topin” ShBA-së, por e mposht 3-1, skuadra e parë çerekfinaliste

Holanda kualifikohet me lehtësi në çerekfinale të Botërorit, pasi mposhti 3-1 Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që edhe pse patën më shumë kontrollin e topit, si dhe raste për shënim, u mungoi përvoja në nivele të tilla. Thuajse 60% të kontrollit e pati ShBA-ja, por Holanda e Vag Gaalit u shfaq cinike, duke e ndëshkuar fillimisht me Depay-n dhe Blind dhe pas golit të Wright, me rrjetën e Dumfries.

Një Holandë pa shumë shkëlqim, me limite në lojën e saj, por me një strateg në stol si Van Gaal, që i beson më shumë mbrojtjes, duke luajtur i tërhequr, për ta goditur kundërshtarin në momente të caktuara.

Holanda do të përplaset në çerekfinale me fituesen e çiftit Argjentinë – Australiua.

Go to TOP