Gjeorgjia publikon listën për Euro 2024, s`ka si të mungojë Kvaratskhelia

Sulmuesi i talentuar i Napolit, Khvicha Kvaratskhelia, i cili ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me performancën e tij të jashtëzakonshme në Serie A nuk kishte si të mungojë në listën e publikuar të Kombëtares së Gjeorgjisë për Euro 2026.

Trajneri Willy Sagnol gjithashtu ka ftuar edhe mbrojtësin e Cremonese, tashmë i përfshirë në play off-in e promovimit ndaj Catanzaro, Luka Lochoshvili.

Gjeorgjia bën pjesë në Grupin F, së bashku me Portugalinë, Republikën Çeke dhe Turqinë. 

LISTA

PORTIERË: Giorgi Mamardashvili (Valencia), Giorgi Loria (Dinamo Tbilissi), Luka Gugeshashvili (Qarabag)

MBROJTËS: Solomon Kverkvelia (Al Akhdoud), Giorgi Gvelesiani (Persépolis), Guram Kashia (Slovan Bratislava), Jemal Tabidze (Panathinaikos), Lasha Dvali (Apoel Nicosia), Luka Lochoshvili (Cremonese), Otar Kakabadze (KS Cracovia), Giorgi Gocholeishvili (Shakhtar Donetsk).

MESFUSHORË: Giorgi Chakvetadze (Watford), Anzor Mekvabishvili (Craiova), Jaba Kankava (Slovan Bratislava), Otar Kiteishvili (Sturm Graz), Nika Kvekveskiri (Lech Poznan), Giorgi Kochorashvili (Levante), Sandro Altunashvili (Wolfsberger), Levan Shengelia (Panaitholikos), Giorgi Tsitaishvili (Dinamo Batumi), Saba Lobzhanidze (Atlanta United), Zuriko Davitashvili (Bordeaux).

SULMUES: Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Georges Mikautadze (Metz), Budu Zivzivadze (Karlsruhe), Giorgi Kvilitaia (Apoel Nicosia).

Go to TOP