Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Franca dhe Italia pro shkëputjes së Rusisë nga SWIFT-i

Franca dhe Italia kanë paraqitur qëndrimet e tyre pro shkëputjes së Rusisë nga rrjeti i pagesave financiare SWIFT, për shkak të pushtimit të Ukrainës.

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur të shtunën se kryeministri i Italisë, Mario Draghi kanë dhënë qëndrimin e tij pro largimit të Rusisë nga ky rrjet.

“Ky është fillimi i një faqeje të re në histori”, ka deklaruar Zelensky.

Ndërkohë edhe ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka thënë se gjatë një bisede që ka zhvilluar me homologun e tij francez, Jean-Yves Le Drian, ky i fundit është pajtur që Rusia duhet të shkëputet nga SWIFT-i.

Kuleba ka kërkuar që BE-ja vendosjen e paketës së tretë të sanksioneve.

“Bisedova me kolegun dhe mikun francez, Jean-Yves Le Drian. Franca mbështet shkëputjen e Rusisë nga SWIFT. Unë insistoj në vendosjen e menjëhershme të paketës së tretë të sanksioneve të BE-së për të ndaluar pushtimin rus. Franca është gjithashtu e gatshme të furnizojë armë dhe pajisje për të ndihmuar Ukrainën të mbrohet”, ka shkruar Kuleba në Twitter.

Go to TOP