SPORT

El Mundo Deportivo/ Shakhtar ishte më i rëndësishëm se El Clasico për Realin

Nesër luan ‘El Clasico’ e parë e sezonit. Do të jetë në Camp Nou ku për herë të parë këtë sezon Barcelona dhe Real Madrid do të takohen në një nga ato ndeshjet që të gjithë presin.

Mirëpo, në dhomat e zhveshjes së Real Madridit i dhanë më shumë rëndësi ndeshjes kundër Shakhtarit në Champions League sesa El Clasico nesër. Bardhezinjtë erdhën në ndeshjen e Kievit pas tre ndeshjeve pa fitore dhe me detyrimin për të marrë tre pikët për të mos rrezikuar të ardhmen e tyre në Champions League. Prandaj, në dhomën e zhveshjes së Real Madridit ata e vendosën atë ndeshje të Champions-it mbi atë të El Clasico-s. Përveç kësaj, ata e dinin se rënia në Kiev do të rriste presionin dhe se kriza do të bëhej realitet përpara Classic.

Në Real Madrid, ata e dinë se La Liga është një garë në distancë dhe kanë kohë të reagojnë nëse humbin nesër nga Barcelona. Padyshim që objektivi i bardhezinjve është fitorja për të vazhduar në krye të tabelës dhe pas fitores në Champions League, morali është i lartë.

Shfaq më shumë
//mauchopt.net/4/3473483