Džeko je nezaustavljiv

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko je u sjajnoj formi. Naš napadač je postigao novi gol za Inter, ukupno peti po dolasku među “Nerazure”.

Trenutno se igra utakmica 6. kola italijanske Serije A, a Edin je u 71. minuti poravnao rezultat protiv Atalante na 2:2. Federiko Di Marko (Federico Di Marco) je šutirao, a na odbitak je natrčao Džeko i pospremio loptu u mrežu.

Prethodno je Inter poveo golom Lautara Martineza, ali je onda Atalanta stigla do preokreta. Prvo je Ruslan Malinovski (Malinovsky) pogodio u 30. minuti za izjednačenje, a samo osam minuta kasnije Rafael Toloi donio je preokret timu iz Bergama. Onda je na scenu u 71. minuti stupio Džeko.

Trenutno u Italiji samo napadač Lacija Ćiro Imobile (Ciro Immobile) ima više golova od Edina Džeke. Italijanski reprezentativac je do sada postigao šest pogodaka, jedan više od našeg napadača.

Džekin gol pogledajte OVDJE.

Utakmica je na kraju završila 2:2 iako su domaći imali i jedanaesterac. Nije bio precizan Di Marko u 85. minuti, a samo tri minute kasnije Rafael Toloi je postigao gol, ali je on poništen nakon signaliziranja iz VAR sobe.