Kombëtare

Dyshime për 3 autorë, gjenden 20 gëzhoja, detaje nga atentati në Vlorë

Dyshohet se tre janë autorët e atentatit në Vlorë dhe në vendngjarje janë gjetur 20 gëzhoja.

Janë këto detajet e fundit që raportohen në lidhje me atentatin e ndodhur rreth orës 09:30 në Panaja të Vlorës.

Sipas informacioneve paraprake, kanë qenë dy nga autorët të cilët kanë qëlluar në drejtim të “Mersedes B-Class” ku mbetën të vdekur dy persona, teksa i treti drejtonte automjetin.

Dyshohet se arma e përdorur nga autorët është kallashnikov.

Një automjet është gjetur i djegur në fshatin Frakull të Fierit, disa kilometra nga autostrada Fier-Vlorë,e cila mendohet se është e autorëve. Në brendësi të automjetit, është gjetur edhe arma e përdorur prej tyre.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort