Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Dueli i hekurt/ Klorenc Dedja sfidon britanikun në MMA, shqiptari synon fitoren e 5-të radhazi

Pas 4 fitoreve radhazi, ‘luftëtari’ shqiptar, Klorenc Dedja rikthehet në kafazin e MMA në një duel mjaft të rëndësishëm për të.

Të shtunën, 10 dhjetor, shqiptari që konsiderohet si e ardhmja e këtij sporti të vështirë, sfidon britanikun Danny Parker, duel i cili do të zhvillohet në Colchester, Angli, përballë publikut.


Vetëm 19 vjeç, Klorenc Dedja numëron 4 fitore radhazi në kafazin e MMA.

Dy nga ndeshjet ai i ka fituar me KO dhe dy të tjera me epërsi pikësh ndaj kundërshtarëve.

Sfida e radhës për shqiptarin do të jetë e veçantë për të pasi në rast triumfi do të ishte e pesta në koleksioni e titujve për të, për të rinj.

19-vjeçari shqiptar ka lindur në Londër dhe jeton në Britaninë e Madhe. Ai konsiderohet nga ekspertët si e ardhmja e këtij sporti. Dhe jo pa qëllim të riun shqiptar e përkufizojnë trajnerët si “i lindur për në kafaz (Born for the cage)”.

Go to TOP