Dua Lipa thotë se e ka lënë përfundimisht duhanin

Dua Lipa ka zbuluar se e ka lënë duhanin gjatë një paraqitjeje në emisionin “Late Night With Seth Meyers” të martën.

Ylli i muzikës pop, 27 vjeçe, fillimisht kishte arritur të largonte zakonin gjatë turneut “Future Nostalgia” në vitin 2022, në mënyrë që të sigurohej që shëndeti i saj vokal të ishte në maksimumin e tij – por tani ka njoftuar se e ka ndërprerë fare.

Ajo i tha prezantuesit Seth: “Unë isha duke pirë cigare në atë kohë… Por e kam ndaluar. Unë e kam lënë, djema”, shkruan DailyMail.

Nuk është e qartë saktësisht se kur interpretuesja e hitit “Houdini” filloi të pinte duhan, por pasi vuajti nga inflamacioni i laringitit në dhjetor të vitit 2021, ajo ndjeu nevojën për ta lënë duhanin për hir të turneut të saj dhe më vonë u shpreh se sa shumë ‘besim’ i kishte dhënë lënia e tij.

Duke folur në podcastin e saj “Dua Lipa at your service”, ajo zbuloi: “Kam pasur laringit në dhjetor dhe kjo lloj gjëje më bëri të lija duhanin një muaj më herët se sa ishte menduar. Por e bëra dhe i jam përmbajtur”.

“Ndihem shumë më e emocionuar dhe kam më shumë adrenalinë – dhe ndonjëherë nuk ndihem fare e sigurt”.

“Ka momente kur jam në skenë çdo natë dhe, po, jam mjaft e ekspozuar, po kërcej dhe performoj dhe ndihem sikur duhet të stërvitem dhe të jem vërtet e shëndetshme në mënyrë që të ndihem mirë me veten”, tha Dua.

“Kështu që më pëlqen të bëj vetëm gjëra që më bëjnë të ndihem mirë dhe që më ndihmojnë gjithashtu me besimin tim”.

Megjithatë, ylli fitues i çmimit “Grammy” e përfundoi turneun e saj “Future Nostalgia” në nëntor të vitit 2022 dhe pak më pak se një vit më vonë në verën e vitit 2023 – Dua publikoi një fotografi të saj në Instagram ku ajo u pa duke u ndezur një cigare teksa pozonte në një vend tropikal.

Dua, e cila kohët e fundit pati një paraqitje mahnitëse në ceremoninë e çmimeve “Golden Globes”, u fotografua me një dukje mjaft elegante kur mbërriti në studion televizive të dielën.

Ajo dukej tipike elegante e veshur me një pallto gri dhe pantallona të ngjashme, së bashku me një kostum ‘body’ të bardhë.

Këngëtarja me origjinë shqiptare përndryshe së fundmi ka thyer një rekord botëror, duke u bërë artistja e parë në histori me tri këngë që kanë tejkaluar shifrën e dy miliardë dëgjimeve në Spotify. 

Go to TOP