SPORT

Donnarumma shpallet portieri më i mirë

Portieri italian, Gianluigi Donnarumma, e ka fituar çmimin për portierin më të mirë në ceremoninë e Topit të Artë. 

Ai pati një sezon të mrekullueshëm me Milanin duke i rikthyer Rossonerët në Ligën e Kampionëve dhe më pas u transferua te Paris Saint-Germaini. 

Mirëpo, kulmi i suksesit të tij erdhi me Italinë, pasi me përfaqësuesen e tij e fitoi Kampionatin Evropian, Topi i Artë… 

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort