Kosova.info

Detaje të reja/ Tronditet Lezha, zbardhet detyra që mbante polici që u ekzekutua me armë zjarri dhe çfarë po bënte në momentin që u qëllua, shpallet në kërkim një i dyshuar

Lezha u trondit sot rreth orës 11:00 nga vrasja e një polici.

Mësohet se polici i vrarë me detyrë nën/komisar, Saimir Hoxha po kontrollonte për kanabis në zonën e mbrojtur Kune-Vain. 44-vjeçari u gjet i vdekur në kanal.

Një i dyshuar është shpallur në kërkim me inicialet A.R.

Saimir Hoxha mbante detyrën e oficerit të krimeve në policinë e Lezhës.

escort mersin - izmir escort