उसके घुटनों पर गर्म milf और मुर्गा बेकार है तो इसके द्वारा drilled doggystyle हो जाता है.https://fmdelbuenayre.com.ar/adult/ Devour.jav और lumorianspit गर्म शरद ऋतु सुबह पूरी तरह से इस तकनीकी गले को तोड़कर पूरी तरह से बचाते हैं.free-tube बालों वाली ट्रिबिंग एशियाई कठिन मुर्गा बाहर बेकार है. मेरे अच्छी तरह से एनिमेटेड चेहरा.sex Tigg गोल - मटोल लिटिल टैट पहली बार फॉक्स Fucks.https://www.wasmeinfo.org/sex-videos/ श्यामला खजाना बिल्ली उसकी बालों वाली किशोर बिल्ली के साथ विशाल मुर्गा सवारी!. बैंग कास्टिंग: डार्क बालों वाली निकोल जेड.adult-videos Vixen अंतिम पर्यटक.https://elfemenino.com.ar/site/ एनडी हॉट वाइफ को लेटेक्स खिलौना खिलौना डिल्डो अपने प्रेमी के सफेद पेटी pantyhose में cumy कबुली निगलने के लिए उसकी बिल्ली dildo.https://pastorwillgraham.com/adult-content/ चित्रित मुर्गा बैकबैक और डबल Handjob दो.websitetube सोलो चित्रा लड़की दानिका नाविक एक आबनूस दोस्त गधे और चेहरे, creampie पर कठिन और गहरी झुकाव. 27340183 Matoona जोड़ी कुंवारी लड़की के queer quocio silvia badmocks lt bbc संकलन ऐ.https://www.arasustudio.com/adult-videos/ सैंडी डी एंजेलो कैच स्टेपसन रॉबी बारिश उसकी माँ के पीछे कुछ है और उसे डिक का एक टुकड़ा पेश किया है.https://lawwallet.in/sex-video/
Kosova.info

Deputetja shqiptare reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq.

Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook, ka thënë se: në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur në Petrinjë, Presidenti i Republikës së Kroacisë tha ndër të tjera: Rusët, për shkak se janë cinikë, do të bëjnë thirrje për aneksimin e Kosovës, të cilën unë e mbështes”, tha ai, ndërsa kur u pyet se kush e anketoi Kosovën, ai u përgjigj: “Bashkësia ndërkombëtare dhe ne. “Është marrë nga Serbia. Kosova përjashtohet nga Serbia. A e njohëm Kosovën. Unë qëndroj prapa Kosovës. Unë qëndroj, por kur u bë pa vullnetin e shtetit të cilit i përket Kosova, ishte Serbia, apo Jugosllavia, e cila nuk ishte miqësore me ne, vërtet nuk na interesonte”.

Më tej deputetja shqiptare tha se si deputet, ndër të tjera, dhe përfaqësues i pakicës kombëtare shqiptare në parlamentin kroat, ndjej nevojën të reflektoj mbi këtë deklaratë dhe të konstatoj disa fakte historike.

“Republika e Kosovës është formuar në procesin e shpërbërjes së SFRY-së, njëjtë si Republika e Kroacisë. Është e rëndësishme të theksohet se sipas Kushtetutës së SFRJ-së, Krahina Socialiste Autonome e Kosovës nuk ishte vetëm krahinë brenda SR Serbisë, por edhe element kushtetues i federatës. Edhe përfaqësuesi i Kosovës, Sinan Hasani, gjatë një viti, si kryetar i Presidencës, ka kryer detyrën nominale të shefit të shtetit”, tha Prljaskaj.

Më tej ajo thekson se me kushtetutë, pushtetet e përcaktuara, të cilat në shumë elemente ishin afër një lloj shtetndërtimi të kufizuar, iu morën me forcë Kosovës, që Kosova autonome të degradohej në njësi administrative që kreu regjim policor dhe persekutim masiv të popullsisë shumicë shqiptare.

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka shkruar se e gjithë kjo, për shkak të rrezikut të një katastrofe të afërt dhe shkeljes së dispozitave të së drejtës ndërkombëtare humanitare, ka çuar në një ndërhyrje humanitare, e cila është e njohur në marrëdhëniet ndërkombëtare, veçanërisht në Evropën Juglindore. Prandaj, të sfidosh shtetndërtimin e Kosovës do të ishte sikur të sfidosh shtetndërtimin e Greqisë moderne sot (e cila u themelua në vitin 1830. vjet) ose Bullgaria (format e para të shtetndërtimit modern të së cilës u njohën në 1878. g).

Më tej Prljaskaj shkruan se e tillë si Kushtetuta e SFRJ-së e vitit 1974. vite me radhë dhe aktet tjera ligjore dhe vendimmarrja demokratike e qytetarëve ishin baza ligjore dhe faktike për pavarësinë e Republikës së Kroacisë, i njëjti model u aplikua edhe për rastin e pavarësisë së Republikës së Kosovës.

“Republika e Kroacisë ishte ndër të parat që njohu pavarësinë e Republikës së Kosovës dhe vendosi marrëdhënie diplomatike dhe politike bazuar në partneritet, bashkëpunim dhe ushqyerje të vlerave evropiane. Gjithashtu, Republika e Kroacisë mbështet fuqishëm përpjekjet e Republikës së Kosovës për integrimin euroatlantik dhe forcimin e pozitës në Evropën Juglindore”, tha Prljaskaj.

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, shtoi se në dritën e të gjitha këtyre marrëdhënieve, dua të vë theksin në Forumin e parë Ekonomik Kroaci – Kosovë, i cili u mbajt në Prishtinë javën e kaluar nën kujdesin e Kryeministrit të Republikës së Kroacisë dhe Kryeministrit të RK. Realizimi i saj i suksesshëm tregon drejtimin që Kosova dëshiron të shkojë drejt familjes së shteteve evropiane me përkrahjen e Republikës së Kroacisë dhe shteteve tjera mike.

“Dy vendet tona janë historikisht dhe politikisht të lidhura. Ka ardhur koha të lidhet ekonomikisht edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, theksoi në ceremoninë e hapjes së Forumit. Ky mesazh është pikërisht ai që dua të jetë si një udhërrëfyes për të ardhmen tonë së bashku”, ka përfudnuar deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë.