Çaji kamomil, arrat e bajamet ndihmojnë të flini më qetë

Çaj kamomil

Çaji kamomil është një çaj i njohur bimor që ofron përfitime shëndetësore.

Bajamet

Bajamet janë të shkëlqyeshme dhe të pasura me lëndë ushqyese si fosfor, riboflavin.

Kivi

Kivit janë fruta me pak kalori dhe me shumë vlera ushqyese. Kivitë përmbajnë folat dhe kalium, si dhe minerale, transmeton Gazeta Shneta.

Arrat

Arrat janë të bollshme, duke siguruar mbi 19 vitamina dhe minerale, veçanërisht me magnez, fosfor, mangan dhe bakër.

Për më tepër, arrat janë një burim i shkëlqyeshëm i yndyrave të shëndetshme, duke përfshirë acide yndyrore omega 3 dhe acid linoleik.

Go to TOP