Burbuqe Berisha varroset sot në orën 15:00

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores Burbuqe Berisha.

Varrimi i saj do të bëhet në orën 15:00 në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Para kësaj, do të mbahet mbledhje komemorative të organizuar nga Kolegji AAB në teatrin “Faruk Begholli” me fillim të orës 10:00. Pastaj nga ora 12-14, nën organizimin e MKRS, mbahen homazhe në Teatrin Kombëtar.

Po ashtu, ditën e premte, me 29 tetor, në orën 11:00, në Teatrin Kombëtar, nën organizimin e Ministrisë së Kulturës, mbahet mbledhja komemorative, për nderimin e jetës dhe veprës së regjisores Berisha, kanë njoftuar familjarët e saj, transmeton Klankosova.tv.

Buqja ndërroi jetë dje në objektin e Ministrisë së Kulturës, në moshën 51 vjeçare.

Go to TOP