Britania goditet nga dy tornado, pati 450 goditje të rrufesë

Të hënën, Britania u godit nga të paktën dy tornado.

Sipas raportimeve të para, erërat deri në 88 km/h fillimisht goditën Knutton në Staffordshire, duke dëmtuar makina dhe jo vetëm.

Parashikuesit shtuan se ata zbuluan 450 goditje rrufeje që arritën në tokë këtë mëngjesin e së hënës.

Parqet në të gjithë Londrën si Queen’s Park, Highgate Wood dhe pjesë të Hampstead Heath u mbyllën sot, së bashku me disa vende të tjera. Tregjet dhe klubet e golfit gjithashtu nuk ishin në gjendje të hapeshin për shkak të motit pasi Zyra e Meteorologjisë tha se Anglia dhe Uellsi do të përballeshin me stuhi të forta deri në 90 km/h në orë dhe shi të dendur.

Go to TOP