Kosova.info

Bono hero, Maroku eliminon Spanjën me penallti

Maroku ka shkruar histori të martën mbrëma në Kupën e Botës. Maroku për herë të parë është kualifikuar në çerekfinale. Në një të tetën e finales e ka eliminuar Spanjën, një prej favoriteve të Botërorit në Katar.

Ndeshja është vendosur me penallti, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet nuk dhanë gola. Maroku triumfoi 3:0 në penallti. 

Achraf Hakimi me goditje “panenka” shënoi penalltinë vendimtare. Por ishte portieri Yassine Bounou, që ishte herë i Marokut. Ai ndali dy penallti. 

escort mersin - izmir escort