“Bomba” nga XHERDAN SHAQIRI, i shënon gol të bukur Serbisë

Në minutën e 19-të, Xherdan Shaqiri ka shënuar për epërsinë 0:1 të Zvicrës.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin G në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Në këtë nedshje, te Zvicra po luajnë nga fillimi Xheran Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Zvicrës i mjafton edhe barazimi për kualifikim tutje, kurse Serbisë vetëm fitorja.

Go to TOP