Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Belgjika, e dyta më e forta në botë sipas FIFA-s, eliminohet nga Botërori


Në kuadër të Kupës së Botës, sot luhet ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Belgjikës.

Kjo përballje zhvillohet në stadiumin Ahmed bin Ali në Katar të Emirateve të Bashkuara Arabe, njofton Klan Kosova.

90+4′ Përfundon ndeshja 0-0. Kroacia kalon tutje, Belgjika eliminohet.

90′ Sërish mundësi e artë për Lukakun, sërish nuk arrin të shënojë.

64′ Zëvendësim i dyfishtë për Kroacinë: Mario Pasaliq dhe Bruno Petkoviq zëvendësojnë Andrej Kramariq dhe Marko Livaja.

59′ Lukaku godet shtyllën, nga afër portës. Ishte një mundësi e artë për belgun, por fati nuk ishte në anën e tij.

45′ Fillon pjesa e dytë.

45′ Përfundon pjesa e parë 0-0. Me këtë rezultat, Belgjika, një nga kombëtaret më të forta në botë, eliminohet.

18’ Nuk ka penallti. Lojtari kroat ishte në pozitë jashtë loje. Kroacia 0 – 0 Belgjika.

17’ VAR dyshon nëse është penallti apo jo. Gjyqtari shkon tek ekrani, pasi dyshohet se fillimisht ka pasur off-side.

15’ Penallti për Kroacinë. Yannick Carrasco bën ndërhyrje të palejushme ndaj Andrej Kramariq.

1′ Fillon ndeshja.

Ndeshja pritet të fillojë në orën 16:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet për të dyja skuadrat.

Go to TOP