Kuriozitet

Basketbollistja 14 vjeçare dy metra e 26 centimetra e gjatë kap vëmendjen e botës

14 vjeçarja nga Kina, Zhang Ziyu, ka marrë shumë vëmendje kohëve të fundit nga mediat ndërkombëtare.

Ajo është basketbolliste dhe është e gjatë plot dy metra e 26 centimetra duke lënë në hije  bashkëlojtaret dhe rivalet e veta.

Së fundi një klipë është bërë virual ku ajo shihet duke luajtur basketboll, nga ku arrin t’i realizojë 25 kërcime e t’i bllokojë gjashtë tentime të kundërshtarit.

Ndeshja në fjalë ishte zhvilluar në provincën e Hubeit në Kinë.