Rajoni

Aksidentohet në Berlin autobusi Beograd-Stokholm, 19 të lënduar – disa në gjendje të rëndë

19 persona të cilët me autobus po udhëtonin nga Beogradi për në Stokholm, kanë përfunduar të lënduar si pasojë e një aksident trafiku.

Nëntë prej tyre siç raporton një medium norvegjez, janë në gjendje të rëndë, ka konfirmuar policia, përcjell Klankosova.tv.

Në mesin e të lënduarve janë pasagjerë nga Serbia, Suedia, Gjermania dhe Izraeli.