Abazoviq dhe Rama në Kiev me “Air Albania”, kryeministri i Malit të Zi ndan pamjet nga vizita

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka shpërndarë disa pamje të vizitës së tij dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Kiev.

Abazoviq kishte marrë ftesën nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, disa ditë më parë për këtë vizitë dhe kishte paralajmëruar se do të ftonte edhe liderët tjerë të Ballkanit Perëndimor.

 “Udhëtimi në Kiev – Lutemi për paqe”, shkruan ai.

Këto janë pamjet:

Go to TOP