Vlada “Rama 3” položila zakletvu kod predsjednika Albanije Iljir Mete
Premijer Albanije Edi Rama i ministri novog kabineta položili su zakletvu predsjedniku Meti danas u 10:00, a sada je nova vlada zvanično počela sa radom.
Nova vlada sastoji se od 12 žena i pet muškaraca zajedno s premijerom. Rama i njegovi ministri zakleli su se predsjedniku, kojeg su glasali da se razriješi i čeka se odluka Ustavnog suda za posljednju riječ.
Vlada “Rama 3” odobrena je u parlamentu u ranim jutarnjim satima u petak sa 77 glasova za. /TVKLAN
