SPORT

‘Topi i Artë 2021’ – publikohet lista e më të mirëve nga vendi i 30-të deri tek ai i 11-të

Janë publikuar emrat e parë dhe renditja e tyre në garën e sivjetme për çmimin prestigjioz, Topi i Artë. 

Në Paris të Francës sonte (e hënë) zhvillohet ceremonia për çmimin më të madh individual, i cili ndahet nga France Football. 

Ndërsa para fillimit të evenimentit është publikuar lista e renditjes nga pozita e 30-të deri në atë të 11-të. 
 

Më poshtë është lista e plotë nga vendi i 30-të deri në pozitën e 11-të: 

11 – Erling Haaland 

12 – Romelu Lukaku 

13 – Giorgio Chiellini 

14 – Leonardo Bonucci 

15 – Raheem Sterling 

16 – Neymar 

17 – Luis Suarez 

18 – Simon Kjaer 

19 – Mason Mount 

20 – Riyad Mahrez 

21/22 – Lautaro Martinez & Bruno Fernandes 

23 – Harry Kane 

24 – Pedri 

25 – Phil Foden 

26 – Gerard Moreno, Ruben Dias & Nico Barrella 

29/30 – Cesar Azpilicueta & Luka Modric 

Shfaq më shumë
//soaheeme.net/4/3473483