SHËNDETËSIA

7 arsye të shëndetshme për të ngrënë çokollatë të zezë

Nëse keni ëndërruar të hani çokollatë çdo ditë, tani keni një arsyje – ose shtatë.

Çokollata e zezë përmban fitonutrientë të quajtur flavonoide, të cilët janë kimikate bimore që veprojnë si antioksidantë dhe mund të luajnë një rol në parandalimin e kancerit, shëndetin e zemrës dhe humbjen e peshës. Bima e kakaos nga e cila rrjedh çokollata gjithashtu përmban një përbërje të quajtur theobromine, për të cilën Toby Amidor, RD, një autor i librit të gatimit dhe ekspert i të ushqyerit për Rrjetin e Ushqimit, thotë se mund të ndihmojë në uljen e inflamacionit dhe potencialisht uljen e presionit të gjakut.

8 perfitimet më të mira të çokollatës së errët, sipas një dietologu të regjistruar.

1.Çokollata e errët mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe të zvogëlojë rrezikun e goditjes në tru

Një nga përfitimet më të mëdha që studiuesit tregojnë është roli i çokollatës së zezë në përmirësimin e shëndetit të zemrës. Një meta-analizë e tetë studimeve mbi lidhjen midis konsumit të çokollatës dhe sëmundjeve kardiovaskulare, e publikuar në revistën Heart, zbuloi se njerëzit që hanin më shumë çokollatë në ditë kishin një rrezik më të ulët si nga sëmundjet e zemrës ashtu edhe nga goditjet në tru.

Për shembull, një studim i mëparshëm i botuar në revistën Clinical Nutrition zbuloi se njerëzit që hanin çokollatë të zezë më shumë se pesë herë në javë ulën rrezikun e sëmundjeve të zemrës me 57 përqind.

Këto kimikate ndihmojnë në prodhimin e oksidit nitrik, i cili bën që enët e gjakut të qetësohen dhe presioni i gjakut të ulet.

2.Trajtimi mund të përmirësojë njohjen, të parandalojë humbjen e kujtesës dhe të rrisë disponimin tuaj

Jo, nuk është imagjinata juaj – studimet tregojnë se konsumimi i përqendrimeve të larta të çokollatës së zezë mund të përfitojë trurin tuaj. Joy DuBost, PhD, RD, një zëdhënëse e të ushqyerit dhe pronare e Dubost Food & Nutrition Solutions, thotë se hulumtimi ka treguar se çokollata stimulon aktivitetin nervor në zonat e trurit të lidhura me kënaqësinë dhe shpërblimin, i cili nga ana tjetër zvogëlon stresin dhe përmirëson gjendjen shpirtërore.

Me Hulumtimet e mëtejshme të paraqitura në takimin e Biologjisë Eksperimentale 2018 zbuluan se ngrënia e 48 gram çokollatë organike me 70 përqind kakao rrit neuroplasticitetin në tru, gjë që mund të ketë efekte pozitive në kujtesën, njohjen dhe gjendjen shpirtërore.

Përmirësimet në shëndetin e trurit mund të jenë për shkak të niveleve të larta të flavonoideve në çokollatën e zezë, një studim i botuar në Prill 2018 në The FASEB Journal, ka gjetur se janë grumbulluar në rajone të trurit përgjegjës për mësimin dhe kujtesën.

Ndërsa disa kërkime, përfshirë një studim të botuar në maj 2017 në revistën Frontiers in Nutrition, kanë treguar se mund të ketë një lidhje midis çokollatës së zezë dhe trurit, studime me madhësi më të madhe të mostrës duhet të kryhen dhe kërkime të mëtejshme nevojiten për të hetuar mekanizmat e përfshirë. Dhe para se të mbaroni dhe të blini baret e çokollatës, mbani në mend se shumica e studimeve kanë eksperimentuar me sasi shumë më të larta të çokollatës sesa doza e rekomanduar ditore .

3.Çokollata e zezë mund të përmirësojë nivelet e sheqerit në gjak dhe të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të diabetit

Ngrënia e çokollatës çdo ditë nuk tingëllon si mënyra më e mirë për të parandaluar diabetin, por studimet kanë treguar se sasi të shëndetshme të çokollatës së zezë të pasur me kakao në të vërtetë mund të përmirësojnë mënyrën se si trupi metabolizon glukozën. Rezistenca ndaj insulinës shkakton glukozë të lartë në gjak (sheqer) dhe është shenja dalluese e diabetit të tipit 2, sipas një artikulli të botuar në Mars 2019 nga StatPearls.

Një studim tregon se flavonoidet në çokollatën e zezë zvogëlojnë stresin oksidativ, të cilin shkencëtarët mendojnë se është shkaku kryesor i rezistencës ndaj insulinës. Duke përmirësuar ndjeshmërinë e trupit tuaj ndaj insulinës, rezistenca zvogëlohet, dhe nga ana tjetër rreziku i sëmundjeve si diabeti zvogëlohet.

Ndërsa studiuesit pajtohen se çokollata e zezë ka shumë përfitime shëndetësore, nevojiten studime të mëtejshme për të përcaktuar nëse ekziston një lidhje shkak-pasojë midis konsumimit të çokollatës dhe rrezikut të diabetit.

4.Çokollata mund të ndihmojë në humbjen e peshës

Ushqimi i çokollatës çdo ditë ndoshta duket si mënyra e fundit për të humbur peshë, por hulumtimet sugjerojnë se çokollata e zezë mund të luajë një rol në kontrollin e oreksit, i cili nga ana tjetër mund të ndihmojë në humbjen e peshës. Neuroshkencëtari Will Clower, PhD, shkroi një libër të tërë mbi këtë temë të quajtur Eat Chocolate, Lose Weight, i cili përshkruan sesi të hash pak çokollatë të zezë para ose pas ngrënies shkakton hormone që sinjalizojnë në tru se jeni të ngopur. Sigurisht, të hash më shumë se sasia e rekomanduar në ditë mund të kundërshtojë çdo humbje të mundshme në peshë.

Studimet e cituara në një artikull të botuar në revistën Frontiers in Pharmacology gjithashtu vunë në dukje se gjatë tretjes, çokollata sillet si një prebiotik (nuk duhet ngatërruar me probiotikun), një lloj fibre që inkurajon rritjen e baktereve të dobishme në zorrë. Sa më shumë mikrobe “të mira” të jenë në sistemin tuaj, aq më mirë trupi juaj është në gjendje të thithë lëndë ushqyese si dhe të mbështesë një metabolizëm të shëndetshëm, sipas Harvard T.H. Shkolla Chan e Shëndetit Publik.

Dëshmitë se çokollata e zezë qe mund të ndihmojë në mbrojtjen e njerëzve nga lloje të caktuara të kancerit janë të kufizuara, por në rritje. Antioksidantët mbrojnë qelizat tona nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira, të cilat janë molekula të paqëndrueshme të oksigjenit që mendohet se janë përgjegjëse për plakjen dhe sëmundjet, sipas një artikulli të botuar në janar 2015 në Indian Journal of Clinical Biochemistry.

“Kur keni shumë radikalë të lirë në trupin tuaj, ato fillojnë të sulmojnë qelizat tuaja, dhe kjo mund të çojë, me kalimin e kohës, në inflamacion të shkallës së ulët dhe në disa sëmundje-kancer, sëmundje të zemrës dhe Alzheimer,” thotë Dr. DuBost Me

5.Eshtë mirë për lëkurën tuaj

Harvard T.H. Shkolla Chan e Shëndetit Publik liston vitamina dhe minerale çokollata e zezë është e mbushur plot – si bakër, hekur dhe magnez, për të përmendur disa – që janë gjithashtu të dobishme për lëkurën tuaj. Mangani, për shembull, mbështet prodhimin e kolagjenit, një proteinë që ndihmon që lëkura të duket e re dhe e shëndetshme. Mineralet e tjera, si kalciumi, ndihmojnë në riparimin dhe rinovimin e lëkurës, gjë që është shumë e rëndësishme sepse, sipas Akademisë Amerikane të Dermatologjisë, trupat tanë mund të hedhin deri në 40,000 qeliza të lëkurës çdo ditë! Disa studime të mëparshme kanë gjetur gjithashtu se nivelet e larta të antioksidantëve në çokollatën e zezë mund të mbrojnë lëkurën nga rrezet e fuqishme ultraviolet (UV) nga dielli.


6.Çokollata e zezë mund të dërgojë kolesterol të mirë lart, kolesterol të keq poshtë

Arsyet e shijshme për të ngrënë-Çokollatë të errët
Çokollata e zezë gjithashtu konsiderohet si një ushqim që ul kolesterolin. Një grusht bajame, çokollatë e errët dhe kakao e pangopur treguan një rënie të konsiderueshme të lipoproteinave me densitet të ulët (LDL), të njohur edhe si kolesteroli “i keq”, i cili në sasi të mëdha mund të bllokojë arteriet, në një studim të botuar në Nëntor 2017 në Journal të Shoqatës Amerikane të Zemrës.

Gjalpi i kakaos në çokollatën e zezë gjithashtu mund të luajë një rol në rritjen e lipoproteinave me densitet të lartë (HDL), ose kolesterolit “të mirë”. Gjalpi i kakaos përmban acid oleik, i cili është një yndyrë e pangopur-e njëjta yndyrë që gjeni në vajin e ullirit të shëndetshëm për zemrën, vëren Biblioteka e Mjekësisë e SHBA. Sidoqoftë, ndryshe nga vaji i ullirit, gjalpi i kakaos është gjithashtu i pasur me yndyra të ngopura (sipas Departamentit Amerikan të Bujqësisë), të cilat në tepricë mund të jenë të dëmshme për zemrën, duke theksuar më tej nevojën për kontroll të pjesëve.


7.Çokollata e zezë është ushqyese – dhe e shijshme!

Mbi të gjitha përfitimet e tjera të mundshme, një gjë është e sigurt: Çokollata e zezë përmban një ton lëndë ushqyese. Sigurisht, sa më e errët të jetë çokollata aq më mirë, por çdo 70 për qind çokollatë e zezë ose më e lartë përmban antioksidantë, fibra, kalium, kalcium, bakër dhe magnez.

Ai gjithashtu përmban një pjesë të mirë të kalorive dhe yndyrës, prandaj kini parasysh marrjen tuaj ditore. Çdo markë çokollate përpunohet gjithashtu ndryshe; Amidor thotë organike është gjithmonë më e mira sepse është rritur pa përdorimin e plehrave kimike dhe pesticideve (kërkoni produktet e certifikuara nga Rainforest Alliance Certified), dhe rekomandon që gjithmonë të kontrolloni listën e përbërësve për t’u siguruar që po konsumoni çokollatë me më pak dhe më shumë përbërës natyralë.